Аналіз засідання виконавчого комітету Гатненської сільської ради за 31 серпня 2017 року

31 серпня 2017 року в приміщенні Гатненської сільської ради відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

Виконавчий комітет ради попри те, що видача містобудівних умов і обмежень належить до компетенції відділу містобудування та архітектури при Києво-Святошинській районній державній адміністрації, проголосував за видачу містобудівних умов і обмежень громадянину Усоку Андрію Миколайовичу на забудову  трьох земельних ділянок в селі Гатне по вулиці і провулку Одеському (поблизу а, можливо, й на території ЖК “Фемелі” – прим. авт.) відповідно. На запитання, чи забезпечив громадянин Усок Андрій свої ділянки централізованим каналізуванням (як того вимагає рішення сесії Гатненської сільської ради за 2008 рік) сільський голова Броніслав Корицький відповів, що технічна документація в роботі, проект каналізації вже майже готовий і каналізацію Усок буде підключати до Києва через Одеську трасу. Варто зазначити, що  на території села інші забудови, якими займався громадянин Усок, централізованою каналізацією досі не забезпечені.

При цьому член виконкому Денисенко Володимир підняв слушне питання – чи не будуть мешканці приватних будинків незадоволені появою багатоповерхівок поруч. Присутні в залі інші члени виконкому висловили думку, що звісно люди будуть незадоволені, але тут же озвучили, що вони, члени виконкому, “нічого не можуть зробити”. Сільський голова підтвердив, що були скарги від людей але, як завжди, сказав, що все законно і “сільська рада не давала дозвіл на початок будівельних робіт”. Таким чином робиться вигляд, що сільська рада зовсім ні причому, що виникають такі проблемні забудови.  Присутній в залі депутат від округу, де планується будівництво, Віталій Маховка не обмовив жодного слова під час обговорення цих гострих питань.

На засіданні виконавчого комітету мешканець села Гатного, Олексій Загорський підняв питання щодо появи незрозумілої анкети про об’єднання територіальних громад. Олексій запитав у членів виконавчого комітету ради, чи має ця анкета “Про об’єднання громад”, яку місяць тому Гатненські депутати розносили своїм виборцям і просили поставити свій підпис під об’єднанням з Крюківщиною, юридичну силу і чи можна вважати анкету, як громадське обговорення. Після запитання місцевого мешканця в раді почалась дискусія про об’єднання громад, в ході якої з’ясувалось те, що анкета не має юридичної сили, а розносили її для того, аби взнати думку мешканців села перед проведенням громадського обговорення. Посадові особи Гатненської сільської ради не зраджують своїм інтересам. З одного боку вони кажуть, що хочуть залишатись самостійними, а з іншого нав’язують  об’єднання з Крюківщиною, аргументуючи тим, що краще таке добровільне об’єднання з Крюківщиною ніж примусове з містом Вишневим. Варто нагадати, що в разі об’єднання з Крюківщиною, яка має в два рази менший бюджет ніж Гатне існує ризик, що відбудеться дерибан земель в  межах між населеними пунктами. Також є ризик, що 4,6 га прибережної захисної смуги, яку посадові особи сільради перемалювавши Генеральний план незаконно віддали Крюківщині, що є порушенням законодавства, “замнеться” таким чином, що Гатненська та Крюківщинська сільські ради уникнуть кримінальної та адміністративної відповідальності. З містом Вишневе посадові особи ради висловили думку, що не хочуть об’єднуватись, так як сільська рада як така “зникне”, тому що дуже мало депутатів від села зможуть йти на вибори в таку об’єднану громаду. Виходячи з цих же міркувань, сільська рада також не хоче об’єднання з Києвом.

Також на засіданні виконавчого комітету ради була піднята проблема щодо забезпечення опаленням бюджетних установ в Гатному. За словами сільського голови, Гатненська сільська школа і дитячий садок зараз на стадії підготовки. Сільська рада опаленням забезпечена ”отлічно”. Член виконавчого комітету Денисенко Володимир на засіданні повідомив, що селищна лікарня опаленням не досить добре забезпечена. В амбулаторії відпала батарея, а газовий котел, який нещодавно поставили, випробування ще не пройшов. Сільський голова Гатного Броніслав Корицький після промови члена виконкому повідомив йому, що основне опалення буде відбуватись на газу, а електричний котел  встановлено як допоміжний – на випадок відсутності газу. Член виконавчого комітету Володимир Денисенко також поставив голову сільради Броніслава Корицького до відома про те, що зі сторони запасного входу в селищну лікарню потрібно зробити тамбур, так як там утворюється пар при підготовці приладдя, внаслідок чого буде утворюватись конденсат і тому з’явиться грибок. Але після слів про ремонт та необхідність зробити тамбур,  голова села заявив, що це питання розглянуть в робочому порядку пізніше.

Серед питань, які виносились на порядок денний, були також питання щодо надання матеріальної допомоги мешканцям с. Гатне, присвоєння поштових адрес житловим та садовим будинкам, присвоєння адрес земельним ділянкам, надання дозволів на проведення проектно-вишукувальних робіт, надання дозволів на видачу будівельних паспортів, а також розгляд звернень юридичних і фізичних осіб та ін.

На засіданні були присутні й інші небайдужі мешканці села, які були поінформовані про його проведення через “Гатне Інфо”. Факт участі жителів Гатного у засіданнях органів місцевого самоврядування є дуже позитивним.

Автор: Сергій Чагаров