Депутати проти громади: як 15 вересня пройшло чергове засідання сесії Гатненської сільської ради

15 вересня 2017 року об 14:00 в приміщенні сільського клубу відбулось чергове 21-ше засідання сесії Гатненської сільської ради. Сесія почалася дещо несподівано для місцевої влади. За власної ініціативи прибув Семен Семенченко, який (як личить Народному Депутату України) дуже ввічливо попросив усіх присутніх відноситися з повагою до діяльності жителя Гатного Чагарова Сергія. Варто зазначити, що незважаючи на повний кворум ще до 14:00, сама сесія чомусь відкрилась хвилин на 40 пізніше.

На жаль, єдине на що позитивно відреагували і підтримали усі присутні (і представники місцевої влади і представники громади) – це виступ Семена Семенченка. Розгляд інших питань був набагато не таким мирним і одностайним.

Засідання почалось з розгляду питань, які Громадська Рада при Києво-Святошинській районній державній адміністрації виклала у своєму зверненні до голови сільської ради Гатного Броніслава Корицького.

Громадська Рада пропонувала розглянути питання “про законність будівництва АЗС в с. Гатне”, “про доступ до водойм в с. Гатне”, “про наявність очисних споруд при забудові масиву “Озерний гай” в центрі с. Гатне”.

Однак депутати Гатненської сільської ради замість того, щоб прийняти рішення по вирішенню цих питань із врахуванням думки громади села, вже підготували рішення, за які на сесії поспіхом голосували.

Так, депутати сільської ради не врахували думку мешканців села, які перебували на сесії, при прийняті рішення щодо питання Громадської Ради “про законність будівництва АЗС в с. Гатне”. Депутатами було прийнято рішення “відкласти розгляд питання “про законність будівництва АЗС в с. Гатне” до вирішення справи в адміністративному позові громадської організації “Об’єднання жителів, забудовників та землевласників с. Гатне” до Гатненської сільської ради про визнання незаконним та скасування рішення в судовому порядку”.

Після того, як депутати самовільно прийняли рішення про відкладення питання, на захист громади стала голова Громадської Ради при Києво-Святошинській РДА Ольга Квасова, яка запропонувала зупинити поточне будівництво АЗС в Гатному на Інститутській до того моменту, коли з’явиться рішення суду. Крім цього, Ольга Квасова просила надати всі дозвільні документи на згадане будівництво. Однак депутати Гатненської сільської ради на чолі із сільським головою Броніславом Корицьким не відреагували на запитання Квасової та активістів з незрозумілих причин.

На цьому вони не зупинились. Рішення щодо вирішення питання “про доступ до водойм в с. Гатне”, яке розглядалось депутатами за зверненням Громадської Ради при Києво-Святошинській РДА депутати сільської ради також завчасно підготували і прийняли рішення “усунути виявлені порушення норм чинного законодавства ТОВ “ВК Підряд”, щоб вільно допустити місцевих жителів с. Гатного до водойми, яка перебуває у товаристві в оренді та зобов’язати ТОВ “ВК Підряд” прибрати шлагбаум та забезпечити вільний доступ до озера в межах охоронної зони водойми жителям с. Гатного. З метою захисту населення від можливого травмування на об’єкті будівництва зобов’язати ТОВ “ВК Підряд” огородити будівельний майданчик тимчасовою огорожею відповідно до вимог чинного законодавства та встановити попереджувальні інформаційні дошки”.

Таким самим методом, без врахування думки громади, депутати Гатненської сільської ради намагались і таки прийняли рішення щодо питання “про наявність очисних споруд при забудові масиву “Озерний гай” в центрі с. Гатне”. Попри те, що відповідно до рішення №12 22 сесії 5 скликання Гатненської сільської ради від 04.10.2008 року будівництво житлового комплексу визнається незаконним, так як він не має централізованої каналізації, депутати сільради прийняли рішення не заборонити будівництво, чого вимагала громада, а “надати інформацію щодо проектування прокладання каналізаційної та водовідвідної мережі згідно розробленої проектної документації та отримання технічних умов (у забудовника – прим. авт.)…”.

Варто зазначити, що представники забудовника на останніх зборах депутатів та мешканців Гатного запевняли їх в тому, що каналізація буде зроблена до того моменту, як перший будинок житлового комплексу здасться в експлуатацію, а також надали мешканцям Гатного проектну документацію. Однак по сьогодні каналізація не зроблена, а перший будинок вже давно зданий в експлуатацію.

Далі депутати Гатненської сільської ради розглядали питання “про виділення коштів”, яке доповідав секретар сільради Петро Дроща, “про внесення змін в рішення 20-ої сесії Гатненської сільської ради від 20.12.2016 року № 96 “Про затвердження сільського бюджету Гатненської сільської ради за 2017 рік”, земельні та інші питання.

Неоднозначним виявилось рішення депутатів про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка знаходиться у власності ПАТ “Норіс” на в’їзді в село Гатне зі сторони Одеської траси.

Щодо неї нещодавно закінчилось судова справа № 911/1139/16 за позовом керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, в якій прокурор просив скасувати рішення Києво-Святошинської районної державної адміністрації про передачу у власність цих земельних ділянок у зв’язку з тим, що ці землі належать до Інституту землеробства Національної академії аграрних наук України. Але 11 вересня 2017 року у цьому питанні Київський апеляційний господарський суд поставив “крапку”, тобто не задовольнив апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Київської області на рішення Господарського суду Київської області про відмову в задоволенні позову Керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури про визнання незаконним рішення Києво-Святошинської РДА.

Тому стає зрозуміло, чому зараз ПАТ “Норіс” звернувся до Гатненської сільської ради, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки. Після того, як депутати Гатненської сільської ради промовили рішення “про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ПАТ “Норіс”, цільове призначення якої змінюється із земель “для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткової інфраструктури, транспортних послуг та допоміжних операцій” на землі “для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку”” в приміщенні сільського клубу почався скандал між депутатами та мешканцями села. Мешканці села просили зняти з розгляду це питання, щоб детально його вивчити. Однак депутати не врахували їхню думку і продовжили сесію.

На засіданні сесії після виключення зі складу виконкому ради деяких його членів під тиском громади було обрано нового члена виконавчого комітету ради – Швець Тамару Василівну – дружину покійного Героя Небесної сотні Віктора Швеця. Після цього громада також просила сільського голову Гатного Броніслава Корицького включити до виконкому ради місцевого мешканця села Володимира Крепостняка, однак в цьому сільський голова відмовив мешканцям з тих підстав, що з Володимиром Броніслав Корицький особисто не знайомий.

Зауважимо, на засіданні сесії депутатами також було прийнято рішення про преміювання працівників Гатненської сільської ради включно з сільським головою, прізвища яких ми повідомимо пізніше.

Після того, як до сільради приїхав народний депутат Семенченко, хтось із посадових осіб Гатненської сільської ради викликав поліцію для підтримання громадського порядку в той час, як з місцевого бюджету виділяються кошти на фінансування Громадського Формування з охорони громадського порядку “Оберіг-Гатне”.

Сесія Гатненської сільської ради 15 вересня була напрочуд напруженою. Депутати Гатненської сільради розглядали сумнівні питання, на які громада вимагала відповідей. Однак ні депутати, ні сільський голова не надали на них конкретних відповідей і приймали рішення без врахування думки жителів с. Гатне.