Звіт другого засідання аналітичної групи по темі ОТГ

Результати розширенного  засідання аналітичної групи  з питань об’єднання територіальних громад за 1 листопада 2017 року

Аналітична група  з питань об’єднання територіальних громад у складі мешканців села Гатного: Богдана Булкот, Олени Лящевської, Олександра Бахмутова, Олени Романченко, Олени Кравченко, Максима Коваля, Ірини Січкаренко, Світлани Бабич, Ірини Романів, Ірини Чікал, Надії Колісник, Олексія Загорського, Ольги Тугай, Тетяни Зайчук, Олега Бабич, а також депутатів сільради Віталія Маховки, Сергія Вітенко продовжує виконувати свою роботу по аналізу і пошуку найвигіднішого для села  Гатне об’єднання.

 

Друге, розширене засідання, аналітичної групи відбулося 1 листопада 2017 року  за участю членів аналітичної групи, голови сільської ради с. Гатне Корицького Броніслава, депутатів, членів виконкому, а також бухгалтера сільської ради.

Член аналітичної групи Лобас М.Г. коротко нагадав перебіг попереднього засідання і запропонував встановити регламент і порядок виступу.

Корицький Броніслав наголосив, що не всі питання, що були надані аналітичною групою сільраді, стосуються ОТГ, і тому надання інформації на деякі з питань буде розглядатись в робочому порядку.

Депутат сільської ради і заступник сільського голови Сергій Вітенко передав частину  документів, які сільрада оперативно змогла  підготувати на запит аналітичної групи, а саме:

-Копію пропозиції від смт.Чабани, від с. Крюківщина, рішення сесії  Крюківщинської сільської радиі про надання згоди на добровільне  ОТГ;
-Перелік юридичних осіб, зареєстрованих на території Гатненської сільської ради;
-Копію програми економічного, соціального та культурного розвитку Гатненської сільської ради на 2017рік;
– Копію виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Гатненської сільської ради за 9 місяців 2017року;
-Копію порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного ОТГ;
-Копію перелік  адміністративних послуг Гатненської сільської ради;
-Звіт про виконання місцевого бюджету Гатненської сільської ради за 9 місяців 2017року;
-Аналіз виконання плану по доходах по загальному фонду за перше півріччя 2017р.

Також учасники засідання змогли отримати усні відповіді на поставлені питання , а саме:
-Кількість зареєстрованих мешканців с. Гатне  складає 4086 осіб, кількість проживаючих можна вказати лише приблизно, точної інформації немає;
-Для отримання інформації щодо суми коштів на відшкодування пільг і субсидій треба сільраді подавати відповідні запити до відповідних закладів:
-Кількість сімей, що користуються субсидіями – 400;
-Садочок «Умка» розрахований на 60 місць, фактично його відвідують 96 дітей. Завідувач садочку вказує, що черг до нього немає. Школа в селі розрахована на 650 учнів, зараз в школі навчається 400 учнів;
-Щодо інвентаризації земель – треба шукати організацію підрядника, розробляти кошторис. По цьому питанню ще нічого не роблено;
– Інформацію щодо кількості доріг, які потребують асфальтування  депутати  додатково нададуть;
– Повна сума ПДФО за 2016 рік складає 4 млн 595тис. 187 грн. В разі ОТГ 60% від цієї суми пішло б на громаду. (Якщо не вирахують до держбюджету суму реверсної дотації);

На засіданні Лобас М.Г. вкотре наголосив на необхідності перепису всього населення для розуміння, скільки домоволодінь має платити податків на землю і нерухомість. Корицький Броніслав пообіцяв звернутися до податкової інспекції за інформацією щодо кількості домоволодінь і суми сплачених ними податків.

Лобас М.Г. запросив на засідання молодого науковця з фінансових питань – пані Людмилу і вона поінформувала засідання про деякі переваги у  фінансуванні ОТГ.

Корицький Броніслав поінформував членів аналітичної групи, що основні статті доходів с. Гатне – акцизний податок, а також про те, що у разі утворення ОТГ громада буде додатково отримувати до  60 %  ПДФО.

Крім того, секретар і депутат сільради Дроща Петро поцікавився у науковця з фінансових питань, яка кількість виборців буде припадати на одного депутата у випадку створення ОТГ.

Корицький Броніслав не заперечував проти проведення роботи  аналітичної роботи, але наполягав на проведенні анкетування в селі серед усіх мешканців. На початку засідання погодився, що анкетування треба робити після оприлюднення інформації аналітичної групи, а в кінці засідання вирішив, що з анкетуванням треба прискоритись і проводити його паралельно з роботою аналітичної групи. На заперечення, що люди в такому разі не матимуть інформації, і не зможуть адекватно визначитися, було дано чітку відповідь, що це вирішувати не членам аналітичної групи, оскільки серед її членів немає науковців.

Вітенко Сергій підтвердив, що вся інформація, надана аналітичній групі, є публічною інформацією. Також зазначив, що робота над удосконаленням сайту сільської ради проводиться, складено відповідний лист і невдовзі очікуються позитивні зрушення.

Лящевська Олена  запропонувала власноруч завезти цей лист для прискорення процесу, на що всі погодились. Вітенко Сергій  зазначив, що потім визначиться відповідальна особа і сайт запрацює.

Вітенко Сергій також піддав сумніву законність появи аналітичної групи, оскільки відповідно до порядку проведення громадського обговорення повинна була бути відкрита зустріч, анкетування і підготовка пропозицій і зауважень. Тобто, на його думку, законодавством створення аналітичної групи не передбачено.

Житель Гатного Загорський Олексій поінформував всіх присутніх, що протокол громадських слухань найближчим часом буде переданий в сільраду, і там чітко зазначено волевиявлення жителів села  Гатне в частині  створення  аналітичної групи, яка проаналізує економічну спроможність потенційних громад, збире інформацію про  всі переваги і недоліки потенційної ОТГ.

Член аналітичної групи і жителька села Гатне Ірина Романів вкотре нагадала, що аналітична група створена не для агітації за самостійність, а для збору і аналізу інформації, оскільки за два роки проведення реформи децентралізації сільрада не проводила роботу з інформування населення.

Коваль Максим підтвердив, що люди в селі ображені, що пояснювальна робота в селі не проводилась, тому є такий супротив об’єднанню. Корицький Броніслав зазначив, що така робота сільрадою проводилась, але не в Гатному, а в Крюківщині, Віті Поштовій, Тарасівці і в Новому.

Лобас Микола запропонував інформацію, зібрану аналітичною групою, розмістити в газеті, а також залучити до аналітичної роботи науковців.

Колісник Надія поінформувала, що в садочок в Гатному черга є, а школа в Гатному не переповнена. Натомість в Крюківщині діти вчаться в гаражі і в коридорі, а в Чабанах школи взагалі немає, хоч і є великий садочок. Вона запитала, чи буде в нас можливість будувати свій садочок, коли ми  створимо  ОТГ і не матимемо власного сільського бюджету? Корицький Броніслав відповів, що є тендерна процедура, проект садочка проходить експертизу і садочок в селі буде.

Загорський Олексій запитав, чи готова сільська рада взяти на себе   відповідальність за поспішне рішення, оскільки для створення ОТГ треба розуміти, з ким об’єднуватись. За його словами, останнім часом є багато інформації в ЗМІ про негативні явища в Чабанах і щодо розкрадання коштів на будівництві школи та про земельні і тарифні скандали, і це має насторожувати. Тому не можна приймати необдумане рішення, сільрада повинна переконати людей в необхідності створення ОТГ.

Бабич Світлана зазначила, що до тих пір, поки ми маємо власний дохід, ми можемо ним самостійно  розпоряджатися. Зокрема, можна було б подумати про створення таких конкурентних переваг перед сусідами, як побудова пожежної частини, оновлення  обладнання в медамбулаторії та інше, а не повертати невикористані  кошти в бюджет в кінці року. Натомість село  Гатне має більш ніж вдвічі більший за Крюківщину бюджет, а живе практично на одному рівні з Крюківщиною, бо конкурентні переваги не створюються.

Корицький Броніслав вкотре запевнив, що не будуть сусідні села розбудовуватись за рахунок села  Гатного, а процес децентралізації незворотний.

Крім того, остаточний протокол за результатами громадських обговорень вже складено, підписано і належним чином передано представникам сільської ради. Завантажити його можна за цим посиланням.