Звіт 4-го засідання аналітичної групи по темі ОТГ

20 грудня відбулося четверте засідання аналітичної групи.

На початку засідання Бабич Світлана поінформувала групу про текст відповіді сільради Гатного на адвокатський запит щодо участі Гатного в процесі створенні ОТГ. Як стало відомо, Гатненська сільська рада в 2015 році прийняла на сесії рішення про ініціювання створення Гатненської ОТГ на двох з Крюківщиною з центром в Гатному.
Це рішення мало б пройти громадське обговорення, але документів, які могли б це підтвердити, немає. Потім вже в 2016 році на сесії сільради було прийняте аналогічне рішення про створення ОТГ з Вітою-Поштовою і Юрівкою, прийнятий порядок проведення громадського обговорення, призначені відповідальні особи, але громадського обговорення не було, і далі цей процес також не продовжився.
На початку 2017 року Гатне отримало пропозицію від Крюківщини про створення ОТГ з центром в Крюківщині з залученням Крюківщинської, Гатненської, Тарасівської і Вито-Поштової сільрад.
В лютому 2017року на сесії Гатненської сільради було прийняте рішення про проведення громадського обговорення щодо пропозиції Крюківщини, затверджений порядок його проведення, але в визначені законом строки нічого не було зроблено. Крім того, у відповіді на запит стверджується, що жодне анкетування щодо створення ОТГ в Гатному ще не проводилось.

Загорський Олексій повідомив, що 20 грудня, за декілька годин до засідання, аналітична група отримала відповідь на свій запит від Чабанівської селищної ради. Відповідь надійшла з затримкою, не у визначений законом термін 20 днів, при швидкому ознайомленні помітно що інформація надана неповна, особливо якщо порівнювати з раніше отриманими відповідями на аналогічні запити від Крюківщини і Гатного.

На засіданні піднялося питання про можливе утворення міської агломерації навколо Києва, інформація про яке стала з’являтися в засобах масової інформації. Але, з огляду на те, що Закон про агломерації не прийнятий, а є лише зареєстрований законопроект, подальша доля такого утворення і принципів його функціонування виглядає досить невизначено.
Аналітична група на засіданні вирішила питання щодо форми звіту аналітичної групи і методів його поширення в громаді. Було вирішено створити порівняльну таблицю з соціальними, інфраструктурними і економічними показниками Гатного, Крюківщини і Чабанів окремо, а також розрахувати певні показники для різних варіантів ОТГ. Також запропоновано включити до звіту графічні діаграми для візуального ознайомлення з економічними показниками, а також перелік можливих ризиків в разі утворення або не утворення ОТГ. Щодо поширення звіту було запропоновано, зокрема, опублікувати звіт на інтернет-ресурсах, провести збори громади для ознайомлення зі звітом, а також в разі виділення коштів сільською радою створити друковану версію звіту і розповсюдити серед мешканців Гатного.

Повне відео роботи групи: