Як крупинки корупції у владі, стають фундаментом наших бід …

На сесії, що відбудеться в четвер об 13.05.2021 року об 10:00 буде розглядатись одне питання, яке має дуже пікантну деталь, площею всього 2 сотки …

Історія цього питання почалася ще 3 роки тому і була описана мною ось тут, прошу ознайомитись https://gatne.info/deryban-perehrestya-na-prykordonniy/

Коротко – відбувся зухвалий дерибан землі прямо на перехресті між Гатним і Крюківщиною, під бурячки.

Пройшов деякий час, з’явились нові обставини, які варто донести до суспільства, а також на сесії буде розглядатись дотичне до теми питання:

Отже пропонується затвердити ДПТ на територію, яка включає 4 кадастрові номери і серед них є тих славнозвісних 2 сотки “під ОСГ”:
3222481600:02:002:0035,
3222481600:02:002:0046,
3222484000:02:002:5395,
3222484000:02:002:5571 <- 2 сотки під ОСГ

Географічно, з точною прив’язкою до кадастру, ця територія виглядає ось так:

Історія права власності … політична.

Початково ділянку отримала людина за ПІБ Євченко Вікторія Павлівна і ніхто з нас на той час не знав і не міг здогадатись хто ж примудрився отримати земельну ділянку в такому ексклюзивному місці.

Аж ось, з обранням нової ради гатненської ОТГ восени 2020 року та виконанням зобов’язання електронного декларування, людина з таким ПІБ в електронній декларації була зазначена як дружина обраного депутата Тромси Олександра Олександровича.

Ще додаткова і дуже показова деталь — при голосуванні затвердження проекту землеустрою три роки тому на 33й сесії 13.07.2018, на той час діючий депутат (одразу звертаю увагу — батько нинішнього згаданого депутата Тромси Олексадра Олександровича) Тромса Олександр Степанович — утримався від голосування, хоча на сесії він був присутній і за всі без виключень рішення до і після цього — він голосував За.

Була ж якась причина чому він саме в цьому рішення уник голосування взагалі?

Хоча тоді голосування відбувалось шляхом підняття рук і як було зафіксовано що він “не голосував” сказати взагалі неможливо. Це можна зрозуміти з перегляду відео (посилання). На той період часу голосування це взагалі завжди було просто синхронне підняття рук, за великими виключеннями.
Мабуть на стадії підготовки протоколу поіменного голосування до оприлюднення, було завбачливо залишено пусту клітинку, щоб уникнути можливих ризиків – конфлікту інтересів визначеного законом.
Це зайвий раз доводить, що співпадіння за ПІБ по електронній декларації не випадкове.
Це сумнівна складова в цій історії, політична. Висновки з якої мала б робити вся громада.

Далі, через 5 місяців після безоплатного отримання права власності на ділянку, Євченко Вікторія Павлівна, найімовірніше, продала її на користь Науменко Людмили Іванівни.
Примітка стосовно прізвищ Науменків, з яких Людмила Василівна (інше по-батькові) є заявником на розробку ДПТ. Це родина одного з кандидатів на голову ОТГ на минулих місцевих виборах — Петра Науменка.

Історія використання ділянки.

Одразу після отримання у власність з ділянкою нічого не відбувалось. Але десь через 10 місяців, восени 2019 року, на тому місці з’явились бетонні блоки, виставлені півколом.

Я припускаю що це зроблено для того, щоб люди почали звикати, що перехрестя “звузилось”, думаючи що це будуть якісь тимчасові земельні роботи.
Заради справедливості зазначу, що територія, яку обмежили блоками, візуально орієнтовно в два рази менша від офіційних меж приватних 2 соток “під ОСГ”. Тобто частину “приватної” землі все ж залишили під перехрестя. Виглядає як спрацювала совість у нинішніх власників.

Так ці блоки простояли більше року, люди звикли що дорога стала не їхня, а потім всередині блоків з’явився високий металевий паркан.

Так сумно і завершилась ця історія з бажанням “вирощувати бурячки на перехресті”. Тепер і перехрестя звузилось і оглядовість при поворотах катастрофічно погіршилась.

Ще одна цікава деталь — під час місцевих виборів на території за парканом (вже приватної у власності родини Науменків) продовжував стояти біг-борд, на якому висіла реклама на той час нинішнього голови села Корицького Б.Б.

В цьому контексті якось складно уявити, як конкурент на виборах на голову, Петро Науменко, допустив, що на землі, стосовно якої він очевидно міг мати вплив, стояв бігборд з рекламою конкурента – Корицького. Але отакі українські реалії ….

Перефразовуючи, що було першим в цій історії — курка чи яйце?
Тобто це був запит/попит на цей шматочок землі від кінцевого споживача?Чи початковим було бажання нажитись у тих хто був у владі,
Я не знаю…, шукайте відповідь самостійно. Але результат сумний — громада втратила, а ті хто у владі нажились.

Ви запитаєте – яка мораль в цій складній, розтягнутій в часі і заплутаній історії?
Я відповім – крупинки корупції у владі, на які ми не звертаємо уваги, з часом стають фундаментом наших бід і низької якості нашого життя.

І не маємо ми тоді тієї дорожньої інфраструктури як у розвинених країнах, нажаль.

Автор: Олексій Загорський, депутат Гатненської ОТГ від округу №4.