Депутат Гатненської сільської ради Сергій Вітенко попри заборону закону увійшов до виконавчого комітету (ДОПОВНЕНО)

Згідно з даними, які розміщенні на офіційному веб-сайті Гатненської сільської ради, до складу виконавчого комітету ради входить 30 чоловік.

Однак, членами виконавчого комітету Гатненської сільської ради є депутати ради та наближені до них особи, серед яких також є депутат Сергій Вітенко. На доказ цьому є відео “Гатне Інфо”, де Вітенко голосує на засіданні виконавчого комітету Гатненської сільради 25 травня 2017 року.

Відповідно до пункту 9 статті 51 Закону України “Про місцеве самоврядування” до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.”

Виходить, згідно із законом, депутат сільської ради Сергій Вітенко незаконно був включений до складу виконавчого комітету Гатненської сільської ради, що є грубим порушенням статті 51 Закону України “Про місцеве самоврядування”.

Депутату вже вказували на порушення з його боку закону в соцмережах. Правозахисник та громадський діяч Людмила Ющенко запитала у Сергія, згідно із яким нормативно-правовим актом він, будучи депутатом ради, входить до складу виконавчого комітету цієї ж ради.

Депутат після запитання про його членство у виконавчому комітеті заявив, що до виконкому він входив коли обіймав посаду заступника сільського голови Броніслава Корицького і після звільнення до виконкому вже не входить.

Але його слова суперечать фактам. Сергій Вітенко був обраний депутатом Гатненської сільської ради в жовтні 2015 році на останніх місцевих виборах. За сумісництвом обіймав посаду заступника сільського голови, а також, як виявляється, входив до складу виконавчого комітету ради. До виконкому Гатненської сільради депутат входить і по сьогодні відповідно до відео засідання виконавчого комітету за 25 травня, де видно як він голосує. Тому Сергій Вітенко не мав і не має ніяких підстав бути членом виконавчого комітету, бо від 2015 року він депутат сільської ради. Цікавим є той факт, що в інтерв’юТСН” за 17 липня депутат представився заступником сільського голови попри свої заяви про те, що він не є членом виконкому з моменту звільнення з посади заступника.

Сергій Вітенко у 2003 році здобув середню спеціальну освіту “Правоохоронна діяльність” в Прикарпатській філії Національної академії внутрішніх справ України. 2007-го року закінчив Київський національний університет внутрішніх справ України. Має вищу юридичну освіту та 15-ти річний досвід роботи в правоохоронних органах.

Варто зазначити, що до складу виконавчого комітету Гатненської сільської ради також входить брат депутата ради Савалюка Миколи Сергій Савалюк і командир Громадського Формування “Оберіг – Гатне” Шелест Владислав.

Нагадаємо, депутат Сергій Вітенко не вперше порушує законодавство України. Уповноважений ВРУ з прав людини склав на Вітенка адмінпротокол за неправомірне перенаправлення запиту щодо отримання документів, які підтверджують сплату оренди особливо цінних земельних ділянок площею 48 га, де наразі ведеться будівництво з порушеннями ЖК “Озерний гай Гатне”.

Дискусія навколо статті виявила  ще одну важливу деталь. Як пише “Громада Київщини”, відповідно до офіційного роз’яснення Міністерства юстиції України, яке базується на законі України “Про місцеве самоврядування”, заступник селищного голови входить до складу виконкому, тому він не може бути депутатом будь-якої ради.

Це означає, що депутат Вітенко був зобов’язаний або скласти мандат і лише тоді обійняти посаду заступника сільського голови (та бути включеним у виконком), або залишатись просто депутатом сільської ради. Будь – які інші комбінації є порушенням законів України.

Автор: Сергій Чагаров