Ландшафтний дизайн по-гатненськи

Ландшафтний дизайн – цікаве та захоплююче заняття. Читаючи очима мову природи, ми розуміємо, що людині під силу власноруч створити багато прекрасного у вигляді парків, авторських садів та ін. І коли бажання співпадає з фінансовими можливостями, то в результаті з ланшафтом відбуваються неймовірні перетворення….

Ми розглянули детально всі складові “ланшафтного витвору” по-гатненськи. В нашому селі озелененням займається МКП «Гатне» і вже третій рік поспіль такий собі ФОП Шкільнюк В.М.

В 2016 році за майже 100тис.грн. цей підрядник улаштував систему автоматичного поливу алеї iм.Т.Г.Шевченка в центрі села.

В 2017 році 23 тис.700 грн. отримав за обслуговування існуючого газонного покриття. В цьому ж році на суму 199тис.грн. отримав замовлення на новий газон і систему автополиву на алеї ім.Марченка, 50тис.грн. на рослини, добриво, насіння, 10тис.грн. – на однорічні квіти. Загалом в 2017 році сільрада заплатила за озеленення ФОПу Шкільнюк 285 тис.548 грн.! Для інформації – обидві згадані алеї знаходяться біля будівлі сільської ради, праворуч і ліворуч від центрального входу на територію.

Суми вражають! А що ми маємо в результаті? У вересні 17 року підписано договір на суму 198тис.998грн. щодо улаштування газонного покриття та системи автополиву на алеї ім. В. Марченка (площа 8 соток). З них на систему автоматичного поливу близько 116тис.грн. та на електромонтажні роботи близько 16тис.грн. Загальна сума витрат на вищезгаданій послуги становить 132тис.грн. (тобто близько 5 тис.дол. США. ).

Ми проаналізували розцінки інших фірм, які займаються системами поливу та облаштуванням газонів. Так, наприклад, сайт poliv-service.kiev.ua пропонує ціну 198 – 227дол. США для системи поливу за 1 сотку.

Прості розрахунки показують, що вартість автоматичного поливу, якби замовили у цього підрядника, складала б максимум 1тис.800дол.США проти 5тис.дол., реально заплачених. На цьому сайті представлені вже зроблені проекти, а саме проект в м.Ірпінь “У сосновому гаю” (40 соток) ірпінській владі обійшовся в 121тис.375грн.

Ще один сайт https://gazon.net.ua автоматично розраховує, скільки буде коштувати система поливу для 8 соток. Ввівши туди площу газону, віддаленість від Києва та інші характеристики, отримуємо вартість газону в Гатному 28тис.462 грн. проти 131тис.801грн., реально сплачених за послуги.

Аналізуючи ще один сайт https://kievrem.com.ua/price/avtomaticheskij-poliv-cena/ – у них система поливу нашого газону коштувала б – 28тис.800 грн.

Зрозуміло, що при розрахунках та монтажу в подальшому велике значення має форма даної ділянки, кількість дощувачів та зон поливу у системі зрошення. Важливим є облаштування системи дренажу, при потребі. Бо саме водовідведення унеможливлює застійні процеси вологи на газоні. Проаналізувавши видатки, стає очевидним, що сума витрат за договором умисно перевищена в рази!!!

За газонне покриття ФОПу Шкільнюк наша сільрада заплатила згідно кошторису 47тис.603грн. На різних сайтах ціна за 1м2 від 20 грн. до 50 грн. за повний комплекс робіт, тобто 8 соток газону коштувало б від 16тис. до 41тис.грн. У найдорожчому варіанті роботи включають у себе: обробку та знищення бур`янів, рівномірне розподілення грунту по всій території, чорнове планування,утрамбуваня, посів травосуміші, укатку та внесення сезонних добрив у подальшому. Майже всі ці роботи зазначені і в нашому договорі. Але що ми бачимо насправді?

На перший погляд, оцінюючи газонне покриття, виникає питання про якість насіння травосуміші, вибір сорту, норму висіву на квадратний метр. Актуальності набирає питання дотримання технологічних норм посіву насіння газонних трав та попередньої підготовки грунту до посіву. При цьому всьому на цю роботу було витрачено з бюджету села 47тис.603грн., що є найдорожчим з усіх наведених вище варіантів!

А от облаштування рулонного газону на вищезгаданій ділянці, 8 соток, коштувало б селу 48тис.грн. Середня ціна такого газону по Києву та Київській області біля 60 грн./м2. Тоді б не довелось довго чекати ідеального смарагдового поля, застелили б і отримали максимальний ефект всього за тиждень за такі ж самі гроші.

Але, аналізуючи вже існуюче газонне покриття на нашій території, напрошується висновок про неякісно виконані роботи і в рази завищену вартість.

У гарного господаря завжди в пріоритеті співвідношення: “Ціна – якість”, а за яким принципом господарюють у нашому Гатному?

Яблуньки по 1100грн за штуку? Кварцитна крихта по 5тис.грн. за кілограмм? Хочете ще дізнатись, як озеленює та декорує Гатне наша сільрада? Тоді читайте далі уважно.

В 2018 році наша сільрада знову скористалась послугами ФОП Шкільнюк, уклавши пряму угоду, без будь-якого конкурсу чи тендеру. Вже підписано два договори на загальну суму 113тис.810грн.. Один з них – на суму 34тис.960грн. – не оприлюднено, про озеленення території села Гатне. Інший – на суму 78 тис.850 грн. – оприлюднено.

Згідно договору від 22 травня цього року наша сільська рада у ФОП Шкільнюк купила:

  • Горобина, яблуня червона (до одного року) – 10 шт. по 1100 грн!!! = 11тис. грн. Ціни на саджанці горобини по Києву та Київській обл. в діапазоні від 35грн./шт. за однорічне дерево з відкритою кореневою системою до 150грн./шт. за трьохрічний саджанець з закритим коренем виробництва Польща. Щодо яблуні червонолистої, швидше всього мова йде про сорт Роялті, тут так само діапазон цін 95 – 500грн./шт. То чому у нас однорічні горобини і яблуні купуються по 1100грн/шт???
  • Однорічні квіти – 550 шт. по 30 грн = 16тис.500 грн. Явно завищені і ціна, і кількість, на газоні перед сільрадою висаджені лише петунії, ціна яких вроздріб 6 – 12грн.
  • Мінеральні добрива – 3 упаковки (25кг) по 2000грн!!! = 6 тис. грн.
  • Кварцитна крихта – 5кг по 5000 грн!!! = 25 тис.грн., цінова політика на яку в інтернеті в середньому 3-4грн. за 1 кг. У будівельному гіпермаркеті “Епіцентр” вартість кварциту GUTTI Rosso 0,4-0,6 см (дрібний) становить 30,96 грн за 1,7кг.
  • Фарба для фарбування каміння – 200 шт. по 50 грн. = 10 тис.грн.

 

На жаль, сільрада і надалі зловживає тим, що не всі мешканці приділяють увагу витратам з нашого бюджету. На прикладі угод з ФОПом Шкільнюк, якому за два роки заплатили майже 400тис.грн., можна бачити, як неефективно і непрозоро списуються гроші. Питання “Куди осідає різниця між вартістю “ланшафтних проектів” за договором і реально зробленою роботою?” та “Чому саме так витрачені наші з вами гроші, які ми сплатили у вигляді податків?” СЬОГОДНІ ми адресуємо до наших депутатів, голови сільської ради Корицького Б.Б. та тендерного комітету, який відповідальний перед згаданими персонами. Цей випадок із ланшафтом по-гатненськи – лише один епізод із багатьох подібних закупівель нашої сільської ради, коли виникали подібні риторичні питання.

 

Невже, щоб почути грамотну, аргументовану відповідь, нам треба буде ЗАВТРА звертатись за аналізом діяльності нашої влади до правоохоронних та антикорупційних органів?

 

 

 

ГО “Майбутнє Гатного”