Газета представляє спільні інтереси.

Тож навіщо громаді Гатного, одному із найбагатших сіл Київської області, розвивати свою друковану газету? Навіщо ми витрачаємо свої сили та час на це?

З березня минулого року ми розпочали випускати місцеву газету Гатне-Інфо. Тираж у 2700 примірників дозволяє покрити усе село. Причина появи саме друкованої версії газети проста – дехто з наших односельців взагалі не користується інтернетом, дехто – не регулярно. Останнім часом основним джерелом фінансування газети є благодійна допомога односельців.

Ми вважаємо, що наша газета є важливим складником демократії. Поки у громаді затишшя, місцева газета може бути непомітною, але як тільки перед односельцями постають серйозні питання, проблеми, вони відразу згадують про журналістів.
У спілкуванні з нашою місцевою владою традиційно спостерігається відсутність якісного, конструктивного діалогу між опонентами. Часто на свої усні звернення, люди чують: “Пишіть запит!”, а коли, нарешті, відповідь отримано, то мають на руках “сім мішків вовни….” у паперовому виразі. І тут функція ЗМІ полягає в тому, щоб між різними групами відбувся діалог, люди почули різні думки, дійшли згоди, досягли спільного бачення… Залучати людей до дискусії, повідомляти про її перебіг – ось завдання для місцевої преси.

Ми намагаємось показати читачеві, чим реально живе село. Інформування населення – ще одна важлива функція газети. Нам не байдуже, скільки по-факту витрачають на відеоспостереження по вулицях села, на озеленення та благоустрій території, ремонт приміщень…, і як депутати на сесії голосують за 300 відсоткові надбавки до зарплати для апарату с/р. Так, місцева преса має наглядати за владою, контролювати її.

Ми як “кістка поперек горла”, іноді йдемо на ризикові речі, але об’єктивно висвітлюємо та інформуємо на сторінках газети про важливі події сьогодення. Нашим журналістам нелегко, тиск на місцевому рівні може бути дуже сильним. Тож виходить так: ми об’єднуємо громадян, повідомляючи їм про важливі місцеві новини, а громадяни – долучаються до вирішення місцевих проблем. А це визначає якість демократії.

У Гатному на мешканців села звертають увагу тільки тоді, коли вони збираються групою відвідати сільську раду, чи мирною ходою перекривають Одеську трасу…

Ми ж хочемо, щоб за допомогою місцевої преси, наші односельці почувались значущими. Ми даємо слово тим, кого ніхто більше не чує. Саме це дозволяє людям відчувати свій потенціал у вирішенні важливих місцевих питань, розуміти, що їх думка і досвід важливі, та вони гарантовано будуть почуті. Ми не шукаємо постійної зради, ми розуміємо, що саме зараз позитив, як ніколи, потрібен українцям.

Отже, для нас важливо представляти наші спільні інтереси, налагоджувати комунікацію між групами людей, досягати суспільної згоди, контролювати владу, формувати та активізовувати громаду.

Окрім того, ми пишемо про досягнення односельців, про визначні події – і таким чином ми усі стаємо ближчими один одному.