Тендер на будівництво нового дитсадка в Гатному. Фікція чи ні?

Підготовка.

В березні 2017 року сільська рада замовила розробку проектно-кошторисної документації будівництва дитячого дошкільного закладу. Виконувач ТОВ “НДІ МІСТОБУДУВАННЯ” #39784122, сума 804 251,95 грн.  Розробка проектно- кошторисної документації повинна була відбуватися в 3 етапи, відповідно до затвердженого календарного плану.

Станом на 01.02.2018, за даними Е -дата наявні тільки дві оплати на загальну суму 404 251,95 грн. Звідси висновок : етап №3 не оплачено, відповідно його ще завершено і робочу документацію не передано. Наразі виникає питання: чи можливим було провести експертизу без робочої документації?

В червні 2017 року було здійснено Інженерно-вишукувальні роботи по об’єкту будівництва Дитячого дошкільного закладу. Виконавець ТОВ “ВОДБУД-УКРАЇНА” #38013314, сума робіт склала 54 тис. грн.

В жовтні 2017 року було проведено експертизу проектної документації. Виконавець ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» #04653199, сума робіт – 56 тис. грн.

Також в серпні було здійснено оплату в розмірі 15371 грн. ТОВ “УГК-1” за топографо-геодезичнi роботи по  будiвництву  дитячого  дошкільного  закладу.

 

Тендер.

29 січня 2018 р. Гатненська сільська рада оголосила тендер на Будівництво дитячого дошкільного закладу на 280 місць по вул. Космонавтів, с. Гатне Києво-Святошинського району Київської області з загальною вартістю 76,6 млн. грн.

Якщо проаналізувати склад тендерної документації, який складається з єдиного документу, то виникає питання – як потенційні учасники можуть порахувати об’єм робіт щоб надати тендерну пропозицію? Значимі вихідні дані виглядають таким чином:

В ТД на будівництво садка в Гатному, в дефектному акті, вказано всього 165 рядків на роботи і їх визначення розмите, кількість (20000) продубльована до багатьох рядків, що все разом виглядає абсурдно як база для розрахунку!

Мешканці села підняли відповідну дискусію в експертному cередовищі в мережі ФБ. Деякі учасники спільноти відгукнулись і надали зокрема такі коментарі:


З коментарів експертів стає зрозуміло, що тендерна документація випадково чи навмисно, але містить специфічно підготовлену та обмежену інформацію.

І дійсно, хтось, ймовірно потенційний учасник тендеру, задав питання в оголошеній закупівлі, а через два дні на нього було дано офіційну відповідь відповідальною особою за закупівлю:

У відповіді синім кольором виділено цитату зі статті 22 закону України “Про публічні закупівлі”, тобто змістовна частина відповіді – мізерна і по суті міститься в останньому реченні. В цьому реченні відповідальна особа все ж стверджує, що всі необхідні дані зазначені в додатку №3, але ж відомо що це неправда бо на це і поскаржилися. Отже, відповідальна за закупівлю особа, навіть після зауваження, проігнорувала вимогу закону.

За порадою експертів, було проаналізовано вміст тендерної документації на подібні будівельні роботи інших замовників. Зокрема по Міністерству оборони України, ось за та таким фільтром видно, що в тендерну документацію додається детальна відомість обсягів робіт/кошторисна модель, в якій чітко зазначені всі види робіт, одиниці виміру і об’єми, в т.ч. матеріали.  Ці відомості наведені в формі електронних таблиць і містять тисячі рядків, як це і має бути!

 

В сухому залишку виникає питання: на скільки якісно підготовлена тендерна документація?

Чи … можливо відсутня необхідна інформація є результатом навмисних дій посадових осіб тендерного комітету, які намагаються в маніпулятивний спосіб провести тендер з наперед визначеним переможцем?

 

Автор: Олексій Загорський, мешканець села Гатне.

(титульне фото зі ФБ сторінки Рідне Гатне)