Що очікувати на тендері по дитсадку завтра 15.02.2018 об 14:16?

В переддень проведення тендеру на будівництво дитсадка слід оновити статус ситуації.

Отже, після публікації початкового дослідження 02.02.2018 р., на ім’я голови села Корицького Б.Б. Та голови тендерного комітету (ТК) Петрик Д.О. 06.02.2018 р. було направлено офіційне звернення з приводу виявлених громадськістю порушень в оголошеній процедурі закупівлі:

Одразу після реєстрації цього звернення в канцелярії, його суть було особисто донесено голові села Корицькому Б.Б. із закликом негайно звернути увагу на порушену проблему і виправити її.

Повторний візит в сільську раду через три дні, а саме 09.02.2018 р. виявив наступне: Голова ТК був дуже здивований, бо йому цей лист не дійшов, він його побачив вперше,  йому громадськістю було надано копію.

Також голові ТК було прояснено суть ситуації, звернуто увагу на недоліки роботи тендерного комітету загалом, озвучено заклик зробити роботу ТК прозорою та ефективною, зокрема шляхом застосування процедури допорогових закупівель та відкритих торгів. Також було задекларовано готовність допомагати розбиратись з тендерними процедурами при використанні системи “Прозорро”.

В той же день, 09.02.2018 р., сільський голова Корицький Б.Б. на особистому прийомі, на запитання, яких заходів було вжито, повідомив, що дані було передано ТК і вони “додали/прибрали все що треба”. Як з’ясувалось, звернення було передано тільки головному бухгалтеру Півкач А.В., яка є членом тендерного комітету. Питання, чому звернення не отримав голова ТК, залишилось без відповіді.

Також голова села повідомив, що здійснював певні консультації з іншим сільським головою, просив фахової допомоги в оцінці правильності оголошеної тендерної процедури, але результат цих дій залишився невідомий.

В сухому підсумку стало зрозуміло, що ніяких реальних кроків ТК не вдіяв, а дії голови села виглядали як поверхневі і не фахові. В око впадала певна пасивність у діях, особливо якщо взяти до уваги наскільки соціально значимим є цей проект побудови дитсадка, тим паче з такою колосальною очікуваною сумою закупівлі – 76 млн.грн.

В результаті така бездіяльність змусила надіслати на адресу Держаудитслужби України (державний орган, уповноважений профільним законом) офіційне звернення з приводу виявлених порушень в тендерній документації.

Було надіслано два офіційних звернення від двох громадських організацій, одна з яких здійснює моніторинг по всій Україні. Це звернення було надіслано ще 02.02.2018, в тому числі на адресу Гатненської сільської ради по email. Ознайомитись із цим зверненням можна на порталі Dozorro https://dozorro.org/tender/UA-2018-01-29-000811-c#ngo

 

Чого очікувати в момент розкриття пропозицій, а саме 15.02.2018 об 14:16, неясно!

З такою неякісною тендерною документацією, будь-який учасник торгів, який надасть реальну пропозицію, може бути звинувачений в участі у дискримінаційних умовах. Це тому, що згідно профільного закону, учасники торгів повинні контактувати та здійснювати уточнення із замовником тільки через систему “Прозорро”. Наразі, з наявної тендерної документації порахувати пропозицію неможливо, тому потенційний учасник мусив контактувати з замовником поза рамками системи “Прозорро”, що створює дискримінаційні умови по відношенню до інших потенційних учасників.

Також слід зауважити, що така неякісна, а якщо точніше неправильна документація, унеможливлює нормальну конкуренцію пропозицій і спонукає виникненню такого ганебного явища як “статисти” на торгах. Відповідне дослідження було здійснено ось тут https://dozorro.org/blog/top-7-statistiv-prozorro-2017-roku.

Згідно висновків аналізу, такі “статисти” мають усі шанси бути серйозно оштрафованими Антимономопольним комітетом України і результати тендеру може бути визнано недійсними.

Аукціон можна буде спостерігати за цим посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-01-29-000811-c
Громадськість буде і надалі уважно слідкувати за розвитком подій в цій закупівлі.

Автор: Олексій Загорський, мешканець села Гатне.